Sok hölgytől hallottam, hogy nagyon szeretne alapozót használni, vagy csak egységesebbé tenni a bőrfelszínt, de nagyon nehezen találja meg a bőrtípusnak megfelelőt, esetleg napközben elcsúszik, pattanásos lesz. Tudnál néhány praktikus tanácsot adni, hogyan válasszák ki a megfelelőt, illetve van-e valamilyen trükk arra, hogyan lehet tartósabb a smink?
Ez talán az egyik olyan kérdés, amivel a leggyakrabban találkozom, és ennek az az oka, hogy valóban nagyon problémás egy alapozó kiválasztása több okból is. Az egyik, hogy nagy általánosságban nem megfelelő helyre kenjük fel a tesztert. A legjobb hely a megfelelő árnyalat kiválasztására az arcunk és a nyakunk találkozásánál van, mégpedig azért, mert az arcunk általában kicsit sötétebb, mert legtöbbet ott ér minket fény, a nyakunk pedig kicsit világosabb, mert valamennyire takarásban van. A tökeletés alapozó valahol a kettő között van színben, így nincs kontrasztos vonal a találkozási pontokon.A másik gond a megvilágítás a drogériákban. Jól választani csak természetes fényben lehet, ami egy üzletben szinte sosem adott, erős neonfényes környezetben próbálnánk megtalálni a megfelelő színt, ami szinte lehetetlen küldetés. Ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy egyszerre maximum csak 2-3 árnyalatot kenjünk fel az arc/nyak találkozására, megjegyezve a színkódokat, majd menjünk ki az utcára, és ott nézzük meg természetes fényben, hogy melyik árnyalat lehet a megfelelő. Az árnyalatok kiválasztásánál egy támpont lehet, hogy a rózsás vagy sárgás a bőrünk színtónusa. Ha ránézünk egy alapozó színválasztékára, ezeket nagyjából elég jól el lehet különíteni. Így már legalább felére tudjuk szűkíteni a kört. Mindezek előtt pedig nem árt eldöntenünk, hogy mennyire szeretnénk erőteljes vagy épp lágyabb fedést, mennyire fontos szempont a tartósság, mattítás. Én például egy csábító termék megvásárlása előtt meg szoktam nézni az interneten a vásárlói tapasztalatokat, hogy mennyire váltja be a kinézett termékem a hozzá fűzött reményeket. Természetesen mindenki bőre egyedi, de azért azt nagy általánosságban ki lehet szűrni, ha valami teljesen haszontalan, vagy valamilyen negatív tulajdonsága van az ígért csodahatás mellett. Ehhez ajánlom például a kremmania.hu oldalt. Szoktam még javasolni, ha egy magazinhoz adnak egy alapozó mintát, érdemes kipróbálni, hiszen ez az egész arcunkra elegendő, látjuk megfelelő fényben a színt, és a nap végén az eredményt, hogy mennnyire tetszett a bőrünknek.
Arról, hogy a sminkelés előtt "mit ajánlott és mit nem" sokféle praktika létezik már. Neked van olyan tényező, úgynevezett tiltólistás dolog amit semmiféleképpen nem javasolnál, vagy esetleg már részedre is megnehezítette a sminkelést?
Amivel nehezebb dolgozni, az egy frissen kinyomkodott, sebes bőr, így semmiképp nem javaslom, hogy ha előző este kijön az arcunkon egy pattanás, essünk neki, hogy mi azt majd gyorsan eltüntetjük. A sebet mindig nehezebb elfedni, mint egy pattanást. A másik problémás eset, ha valakinek hámlik a bőre, nem radírozza, sok az elhalt hámsejt. Ilyenkor hiába a hidratálás ott a helyszínen, miután felvisszük az alapozót, gyakori, hogy újból elkezd a bőr hámlani. Így aki sminkeshez megy, javaslom, hogy előző este már ne kezdjen nyomkodásba, csak alaposan tisztítsa meg a bőrét, radírozza le és hidratálja. Ezzel mindenképp hozzájárul a szép smink elkészüléséhez. Amit pedig végszóként szeretnék mondani, hogy soha ne feküdjünk le sminkben aludni, mindig szánjunk pár percet az arctisztításra és a hidratálásra lefekvés előtt, a bőrünk pedig meghálálja majd a törődést.
Nagyon köszönjük a hasznos tanácsaidat!
|